Możesz być solidnym graczem, których jest pełno – ale do historii przechodzą tylko nieliczni. To Ci, którzy nigdy nie spoczęli na laurach. 

Jeśli osiągniesz swój cel, co wtedy? Pojawia się pokusa, aby się zatrzymać. Spijać śmietankę. Oddać się beztroskiej hulance i swawoli.

Walidacja i uznanie są przyjemne, ale mogą zabić Twoje imię. 

Dopóki pracujesz, odnosisz sukcesy, wznosisz się wyżej – ludzie Cię szanują. Dlatego jeśli pragniesz chwały i uznania, nie możesz spocząć na laurach.

Ludzie będą oczekiwać od Ciebie kolejnych zwycięstw. Chcą bohatera. Tam gdzie inni się zatrzymają, Ty musisz iść naprzód. Jeśli tego nie zrobisz, Twoje imię, marka, reputacja straci swoją moc.

Idąc tym tropem, Twoim największym wrogiem sukcesu jest.. Twój sukces.

Sukces, po którym pozwolisz sobie na relaks. Zaczniesz odpuszczać. Komfort Cię rozleniwi. Krok po kroku, stracisz to, na co zapracowałeś.

Jak myślisz, jak będziesz się czuł?

Powiem Ci coś w sekrecie. Najbardziej szczęśliwy pies jest wtedy, kiedy goni piłkę. Jak już ją złapie, chce gonić następną.

Wojownicy są tacy sami. Żaden szczyt w pełni ich nie usatysfakcjonuje. Pragną kolejnych zwycięstw. Jedno im nie wystarczy.

Gra nigdy się nie kończy. Zawsze można wznieść się wyżej.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Najpierw wspinasz się na szczyt maleńkiego wzgórza, a stamtąd dostrzegasz następne wzgórza. I to jest piękne.

Jeśli masz duszę wojownika, wiesz o czym mówię. Jesteś wiecznie niezaspokojony. Odczuwasz głód wygranej i nie możesz się ot tak zatrzymać. Siłę i szczęście daje Ci przełamywanie własnych oporów.

Musisz gonić. Musisz walczyć. Potrzebujesz tego jak tlenu.

Jeśli nie chcesz spocząć na laurach, zawsze myśl o kolejnych wyzwaniach. 

Planuj nieosiągalne. Twórz w głowie nierealne wizje, które Cię unoszą. Myśl z rozmachem.

Jeśli w pewnym momencie Twojego rozwoju, wydaje Ci się, że gra jest skończona, że osiągnąłeś limit – straciłeś ten boski pierwiastek.

Jeśli uważasz, że teraz możesz żyć spokojnie w oparciu o to, co już się osiągnąłeś (odcinać kupony) – wybierasz drogę, która nie zostanie zapamiętana.

Cyprianie, skoro wszystko się układa, po co dalej się rozwijać?

Właśnie dlatego, nikt nie będzie pamiętał Twojego imienia.


 Cyprian Kajetan

Jeśli blog spełnia swoje zadanie i dobrze Ci służy, zapisz się na newsletter, aby być na bieżąco z nowymi wpisami.

Jeśli chcesz być mądrzejszy szybciej, odwiedź stronę booknotes.pl, na której znajdziesz kluczowe wnioski z najważniejszych książek biznesowych.