To, co konsumujesz, ma ogromny wpływ na to, jak wygląda Twoje życie. W 2018 przejdź na nową dietę – newsową głodówkę. Zacznij żywić się dobrymi książkami. Odwróć się od interesujących, ale nieistotnych informacji. Odwróć się od toksycznych znajomych. To pozwoli Ci zresetować własne przekonania i postawić nowy, lepszy system.

Pierwszy tydzień 2018 powoli dobiega końca.

Szybko prawda? Życie jest krótsze niż Ci się wydaje, przyjacielu.

Np. zakładając, że będziesz żył 75 lat, masz do wykorzystania ok. 3900 piątków.

A licząc czas do 40tki, masz ich tylko 1400.


czas


Chciałbym Ci napisać, że masz jeszcze mnóstwo czasu. Ale nie masz. Będziesz miał, jeśli dobrze zrozumiesz ten tekst i będziesz wobec siebie uczciwy.

Uwierz mi, uczciwość i gorzka prawda są lepsze niż słodki bullshit. Im wcześniej to zrozumiesz, tym lepiej.

Zegar tyka nieubłaganie. Dla każdego z nas.

Ktoś mądry powiedział kiedyś, że życie nieświadome nie jest warte, by je przeżyć.

Nieświadome życie = smutne życie. Bez kolorów. Nudne. Nijakie. Bardzo schematyczne. Otumaniające.

Większość ludzi żyje w ten sposób. To ludzie, którzy reagują. Prokreacja jest u nich rzadko spotykana. To raczej zrywy, niż świadome, konsekwentne działanie.

Żyją bez misji. Bez wizji. Bez głębszego znaczenia.

Winę ponosi system, który ma za zadanie nie budzić społeczeństwa z letargu. Takie uśpione masy można łatwo kontrolować.

Nieświadomość większości ludzi wynika z reakcji na wydarzenia i sytuacje, które tę nieświadomość pogłębiają.

Najlepszy niewolnik to ten, który nie wie, że jest niewolnikiem. Tak samo jest z ludźmi nieświadomymi. Są tak zależni od systemu, który ich „wychował”, że będą walczyć w jego obronie, jeśli będziesz starał się im wytłumaczyć, że są pod wpływem masowej manipulacji.

Media, reklamy, polityka – to narzędzia kontroli ludzkich umysłów.

Media (środki masowego przekazu) to największy rak:

– Polityczne skandale
– Konflikty
– Wypadki
– Ploteczki
– Pogoda
– Sport

To 90% newsów.

Sprawiają, że nie żyjesz swoim życiem. Osłabiają Cię, a nie wzmacniają. Zatruwają, uzależniają, ogłupiają. Wprowadzają w pesymistyczny nastrój, tworzą w głowie mentalność ofiary. Prawdy nie znajdziesz tam w ogóle. – chyba, że głęboko ukrytą. Ale mało osób potrafi czytać między wierszami.


true


Przestałem śledzić cokolwiek, już dawno temu. Wtedy zacząłem widzieć własnymi oczami. Ty też możesz, jeśli wyeliminujesz newsy ze swojego życia. Możesz „odłączyć się” od wpływu toksycznych mediów i zacząć konsumować to, co wartościowe dla Twojej głowy.

Oczywiście nie da się odłączyć syfu całkowicie, zawsze coś do nas „dotrze”. Np. idąc ulicą w końcu trafisz na jakąś reklamę. Musiałbyś siedzieć w jaskini albo gdzieś wysoko w górach, bez dostępu do cywilizacji.

Ale możesz to zrozumieć (jak działają mechanizmy wpływu) oraz bardzo ograniczyć. Możesz to filtrować. Założyć „bullshit blocka”.

Gdyby ludzie doznali oświecenia i przestali poszukiwać własnej tożsamości w rzeczach, runąłby cały przemysł reklamowy i społeczeństwo konsumpcyjne.Eckhart Tolle

A kiedy usuniesz ten cały syf, zaczniesz skupiać się na sobie. Dlaczego?

A masz wybór? Nagle pojawi się mnóstwo wolnych chwil, które możesz przeznaczyć na twórcze działanie.

Pojawia się świadomość. Kiedy raz zrozumiesz fałsz, jakim wszyscy Cię karmili – będziesz czuł do niego wstręt.

Druga sprawa, znajomi, rodzina. Tutaj również musisz być bezwzględny. Masz tylko jedno życie. Zrób prostą kalkulację, czy ten znajomy powinien uczestniczyć w Twojej podróży.

Tych, których możesz usunąć – usuń. Wobec innych (np. rodziny) zachowuj się następująco: uśmiechaj się, nie spieraj i przytakuj. A w duchu dziękuj za to, że jesteś oświecony.Zaczniesz szukać prawdy. W rzeczach, w ludziach. Zaczniesz konsumować to, co faktycznie istotne. Bo tylko prawda jest istotna.

Nie ma lepszej diety, niż dieta oparta na prawdzie. 

Zaczniesz karmić się nowym, lepszym, zdrowym, pełnowartościowym pokarmem. I to uzdrowi Twoją rzeczywistość.

Ludzie robią to, co konsumują. Są zlepkiem masowych przekonań i odniesień. Każdy ma trochę inne, ale tak naprawdę zbytnio się od siebie nie różnią. Każdy ma to samo „źródełko”, które prowadzi ich za rączkę, prosto do przeciętności.


false


Twoim źródłem powinny być dobre książki, dobre blogi, dobre filmy, autentyczni ludzie.

Jeśli nie potrafisz ocenić, co jest prawdą, a co fałszem – pracuj nad tym. Szukaj prawdy, aż w końcu ją znajdziesz. To nie mistrz przychodzi do ucznia, tylko uczeń do mistrza. Prawda jest Twoim nauczycielem.

W książkach, w zakamarkach internetu, w prywatnych rozmowach między wierszami – znajdziesz ją wszędzie, jeśli będziesz miał otwarte oczy i uszy. Jeśli będziesz na nią gotowy. Większość nie jest i nigdy nie będzie. Po pierwsze, prawda jest dla większości zbyt bolesna. Po drugie, są zbyt otumanieni, aby ją dostrzec i przetrawić.

Ale jeśli jakimś cudem znalazłeś mój blog, jesteś na dobrej drodze do „odłączenia”.

Zresetuj swoje życie. Wyczyść system i postaw nowy. Lepszy. Ćwicz regularnie. Jedz zdrowo. Czytaj dobre książki. Konsumuj to, co wartościowe. Traktuj swoje ciało i umysł jak świątynię. 

I pamiętaj o śmierci. Zegar tyka przyjacielu.

Do następnego,

CyprianCyprian Kajetan

Jeśli blog spełnia swoje zadanie i dobrze Ci służy, zapisz się na newsletter, aby być na bieżąco z nowymi wpisami.

Jeśli chcesz być mądrzejszy szybciej, odwiedź stronę booknotes.pl, na której znajdziesz kluczowe wnioski z najważniejszych książek biznesowych.